ul. Szkolna 7, 89-410 Więcbork – tel. 696 417 743

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

Plaża miejska

Idealne miejsce na wypoczynek w którym znajdą Państwo kompleks obiektów sportowych oraz zjeżalnie, plac zabaw i szereg inny atrakcji. Plaża w sezonie wakacyjnym jest strzeżona przez ratowników.

Wypożyczalnie
sprzętu wodnego

Na terenie miasta znajdują się trzy wypożyczalnie sprzętu wodnego – kajaków, rowerów wodnych czy łódek. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia tradycyjnych rowerów.

Stadion sportowy

Obiekt przystosowany do pełnowymiarowych treningów wraz z bieżnią, szatniami itp. W trakcie sezonu można zobaczyć mecz lokalnej drużyny – Grom Wiecbork (V liga – A klasa)

Strefa workout

Na terenie Wiecborka znajdą Państwo siłownie zewnętrzną oraz plac workout gdzie można trenować z własnym ciężarem ciała.

Tor motocross

Na obrzeżach miasta znajduje się profesjonalny tor motocrossowy na którym odbywają się zawody rangi Mistrzostw Polski oraz treningi zawodników WKM Więcbork.

Ruiny zamku 

W oddalonym o 3km Runowie Krajeńskim znajdują się malownie ruin pałacu z końca XVI wieku. W pałacowym parku znajduje się ekskluzywny hotel i restauracja.

Trasy rowerowe

W pobliskich lasach jest wiele ścieżek które idealnie nadają się na wyprawe rowerową / biegową. Najpopularniejsza jest trasa do około jeziora Wiecborskiego.

Skatepark

Przy plaży miejskiej powstaje skatepark który aktualnie jest w budowie ale za kilkadziesiąt dni powinien zostać otwarty.

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora
Copyright 2024 – Michał Nowak